New Element är agentur och distributör för ett flertal varumärken inom outdoor, lifestyle, rid- och hundsport. Gemensamt för alla våra varumärken är att det är kläder och utrustning med hög funktion och kvalitet.

Vi som jobbar på New Element

Ola Gräsberg
VD/säljare outdoor 
070 304 55 33, ola@newelement.se

Ulf Waldekrantz
Säljare outdoor & ridresor
070 584 14 63, ulf@newelement.se

Lotta Lind
Säljare ridsport
070 823 42 95, lotta@newelement.se

Beatrice Adengård
Inhouse säljstöd
08 552 45 900, beatrice@newelement.se

Kati Kaarna
Logistikansvarig/kundtjänst
08 552 45 900, kati@newelement.se

Elina Lundholm
Reklamationsansvarig/kundtjänst
08 552 45 900, elina@newelement.se

Kontaktuppgifter kontoret:
Telefon: 08 552 45 900
Ordrar: order@newelement.se
Reklamationer: reklamationer@newelement.se
Allmänna frågor: info@newelement.se